17 ژوئن 2024

توسعه معادن و صنایع معدنی بلورکویر

در سال 1393 شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی بلور کویر با هدف سرمایه‌گذاری در توسعه معدنی در پهنه کشور تأسیس شد. در ادامه با توجه به توسعه سهامداران اهداف شرکت تغییر یافته و به سمت سرمایه‌گذاری بر سنگ آهن هماتیتی و زغالسنگ حرارتی سوق یافت.

 در حال حاضر این شرکت عملیات اکتشاف و بهره‌برداری از معدن زغالسنگ کلشانه دو در طبس را در اختیار دارد و چندین آنومالی سنگ آهن هماتیتی را مورد اکتشاف قرار داده است.

 در کنار توسعه معادن، احداث و راه‌اندازی کارخانه زغالشویی حرارتی و کارخانه تغلیظ و پرعیارسازی هماتیت در دستور کار شرکت قرار دارد که تخمین و طراحی‌های اولیه و پایه آن پایان یافته است و در آغاز عملیات اجرا قرار دارد.

تولید و تامین مواد اولیه مورد نیاز برای کارخانه تولید آهن اسفنجی مجتمع فولاد کویر دامغان، شامل 180 هزار تن سنگ آهن هماتیتی با عیار Fe-Total بالای 58 درصد و 150 هزار تن زغالسنگ حرارتی با خاکستر زیر 15 درصد بر عهده شرکت توسعه معادن و صنایع معدنی بلور کویر می باشد.

  بدین منظور این شرکت در سال 1393 نسبت به تملک محدوده معدنی زغالسنگ حرارتی کلشانه2 واقع در استان خراسان جنوبی، شهرستان طبس اقدام نمود و از همان زمان در حال انجام عملیات اکتشافات سیستماتیک در محدوده مورد نظر می باشد.

  با توجه به ضرورت شستشوی زغالسنگ استخراج شده از معدن، این شرکت در صدد احداث کارخانه تولید کنسانتره زغالسنگ حرارتی با ظرفیت 300 هزار تن در سال می باشد. همچنین این شرکت در خصوص تملک و یا سرمایه گذاری در معادن هماتیت با عیار و ذخیره مناسب در حال اقدام می باشد.

معدن زغالسنگ کلشانه2 با محدوده ای به وسعت 770 هکتار در استان خراسان جنوبی و در فاصله 75 کیلومتری از شمال غرب شهرستان طبس در بخش دستگردان واقع شده است. نزدیک ترین شهر به این معدن، عشق آباد و در فاصله 35 کیلومتری از معدن قرار گرفته است.

 این شرکت تا کنون موفق به دریافت چندین گواهینامه معتبر بین المللی در زمینه های مدیریت کیفیت، سلامت و امنیت محیط کار و محیط زیست شده است.و همچنین  تندیس نشان مسئولیت به عنوان اکتشاف گر برتر در همایش “تولید و اشتغال” شهرستان طبس در شهریور ماه 96 را دریافت کرده است

دفتر مرکزی:

تهران، سعادت آباد، بلوار دریا، خیابان گلها، خیابان توحید یکم، پلاک 106، طبقه 3، واحدشمالی

تلفن:  2801 8858 21 98+

دفتر معدن:

خراسان جنوبی، شهرستان طبس، بخش دستگردان، هودر، خیابان امامت6

تلفن: 1163 3285 56 98+

https://www.bolourkavir.com

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید