17 ژوئن 2024

شركت معادن زغالسنگ كرمان

شركت معادن زغالسنگ كرمان در تاريخ ۱۳۵۳/۰۶/۳۱ به صورت شركت سهامي خاص تاسيس و طي شماره ۱۹۶۹۲ مورخ۱۳۵۳/۰۶/۳۱ر اداره ثبت شركتها و مالكيت صنعتي تهران به ثبت رسيده است

از حدود سالهاي ۱۳۴۴-۱۳۴۵ همزمان با فكر تاسيس كارخانه ذوب آهن اصفهان جهت تامين كك مورد نياز كوره بلند ،اكتشاف و بهره برداري از معادن زغالسنگ دربرنامه هاي دولت وقت قرار گرفت.لذا با توجه به اطلاعات اوليه و گزارشات كارشناسان زمين شناسي كه به وجود زغالسنگ در شمال استان كرمان اشاره نموده بودند ،مطالعات زمين شناسي در اين محدوده در قالب شركت معادن زغالسنگ كرمان وابسته به شركت ملي ذوب آهن ايران با اهداف ذيل از شهريور ماه ۱۳۴۵ آغاز گرديد.

فعاليت شركت با توجه به ماده ۲ اساسنامه به شرح زير مي باشد:

    اكتشاف و تحقيقات وسيع در نواحي زغالدار

    طراحي ، ساخت و تجهيز معادن زغالسنگ كرمان

    تغليظ زغالسنگ استخراج شده و توليد كنسانتره زغالسنگ

    الف- انجام عمليات اكتشاف مواد معدني و آبهاي زير زميني و نقشه برداري سطحي و عمقي و حفاري ژئو فيزيكي ومغزه گيري و آب شناسي و تعيين ذخيره و كليه امور مربوطه .

    ب- طراحي ،تجهيز و بهره برداري از معادن و ساير فعاليتهاي مرتبط از قبيل ساختماني ،راهسازي ، تاسيساتي ، احداث و راه اندازي كارخانجات و صنايع فرآوري معدني .

    ج- كليه فعاليتهاي بازرگاني شامل خريد و فروش ،صادرات و واردات قطعات و تجهيزات ، محصولات و مواد و مصالح مربوط به معدن و صنايع معدني و همچنين توزيع ،حمل و نقل و هر گونه عملياتي كه به نحوي از انحا با اهداف فوق مرتبط باشد.

    د-انجام فعاليتهاي پيمانكاري مشتمل بر مشاوره ،پيمان مديريت ،ارائه خدمات مهندسي و بازرگاني در داخل و خارج از كشور مرتبط با معادن و صنايع معدني .

    ه- سرمايه گذاري و مشاركت در طرحها و واحدهاي توليدي و خدماتي مرتبط با فعاليتهاي شركت .

    و- انجام فعاليتهاي فرهنگي و آموزشي ،تحقيقاتي و پژوهشي و كمك به موسسات آموزشي عام المنفعه در چهر چوب قوانين و مقررات جاري كشور.

    ز- انجام كليه امور معاملاتي و مبادرت به سايرامور عملياتي كه به طور مستقيم يا غير مستقيم در چهرچوب قوانين جاري كشور براي تحقق اهداف شركت لازم و يا مفيد بوده يا در جهت اجراي موضوع فعاليت شركت ضرورت داشته باشد.

معادن زغالسنگ كرمان از نظر استراكچر ناحيه اي در قسمتي از شرق مركز ايران و در قسمت جنوب شرق سنكلينيوريوم كرمان – بهاباد كه خود قسمتي از شمال شرق بخش چين خوردگي يزد – كرمان كه در بخش شمالي دپرسيون جازموريان مي باشد،واقع مي باشد.

در حال حاضر مناطق معدني اين شركت كه در شمال استان كرمان واقع شده اند بدين شرح مي باشد:

پابدانا-همكار-هشوني-هجدك-كمسار-آب نيل و كارخانه زغالشويي زرند كه فرآوري زغالهاي اين معادن را بر عهده داردنيز در گستره اين شركت وجود دارند.

آدرس دفتر مركزي: كرمان – بلوار شهيد آيت الله صدوقي – شركت معادن زغالسنگ كرمان

تلفن دفتر مركزي:   ۳۲۱۱۷۷۴۷- ۳۲۱۱۷۷۴۶ – ۳۲۱۱۰۳۴۸- ۰۳۴

فاكس دفتر مركزي: ۰۳۴۳۲۱۱۷۷۳۲

http://kermancoal.ir

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید