20 جولای 2024

شرکت زغالسنگ تکادو

شرکت تکادو در سال ۱۳۶۹ به‌صورت سهامی خاص در راستای سیاست های خصوصی سازی و با هدف سرمایه گذاری در شرکت های سرمایه پذیر در اصفهان تأسیس شد . این شرکت در تاریخ ۰۱/۰۷/۱۳۷۵به شرکت سهامی عام تبدیل شد و در تاریخ ۲۱/ ۶/۹۱ نزد سازمان بورس و اوراق بهادار تهران پذیرفته شد. در حال حاضر سرمایه ثبتی شرکت تکادو قریب به  ۸۰۰ میلیارد ریال است و بواسطه ۱۴ شرکت فرعی در چهار زمینه اصلی معدن و صنایع معدنی، صنعت و خدمات فنی مهندسی، بازرگانی و حمل‌ونقل و بازار سرمایه فعالیت می نماید. تعداد  اشتغال مستقیم این مجموعه بیش از ۲۱۰۰ نفر است.

عمده محصولات زیر مجموعه این شرکت، تولید نزدیک به  ۴۰۰ هزار تن زغال سنگ خام  معادل حدود ۱۱ درصد تولید سالیانه کشور در شرکت‌های ذغال سنگ نگین طبس، احداث معدن تکافر سپاهان، ذغال سنگ طبس احیا و ذغال سنگ مهرآذین، تولید ۲۴۰ هزار تن کنسانتره ذغال سنگ معادل حدود ۱۴ درصد تولید سالانه کشور در شرکت فرآوری ذغال سنگ پروده طبس، تولید ۱۰۰ هزار تن سنگ منگنز تولیدی در سال، معادل بیش از ۶۰ درصد تولید کشور و تولید ۳۰۰هزارتن دولومیت کلسینه و آهک صنعتی درسال معادل ۶۵ درصد تولید داخلی کشور در شرکت‌های فولاد افزا سپاهان و نسوز اکباتان سپاهان است. ارائه خدمات فنی، مهندسی و ساخت تجهیزات سنگین مورد نیاز صنایع کشور و سایر فعالیت‌های اقتصادی شامل بازرگانی، حمل‌ونقل و فعالیت در بازار سرمایه و سهام از دیگر فعالیت‌های این شرکت به شمار می‌رود.  با توجه به نیاز داخلی کشور به ذغال‌سنگ خام، کنسانتره، سنگ منگنز، دولومیت کلسینه و آهک صنعتی، عمده محصولات تولیدی شرکت‌های گروه به مصرف داخلی رسیده، لیکن حسب مورد با توجه به پتانسیل صادراتی محصولات، به کشورهای مختلف صادرات داشته که از آن جمله می‌توان به صادرات ۱۰۰ هزار تن کنسانتره زغال طی سال‌های ۸۹ تا ۹۱ به کشورهای چین و هندوستان اشاره کرد.

شرکت تکادو و شرکت های زیر مجموعه آن دارای گواهینامه‌ها و استانداردهای بین‌المللی شامل انواع گواهینامه‌های سیستم مدیریت کیفیت (ISO) و سایر گواهینامه های مرتبط با محیط زیست و ایمنی و بهداشت (نظیر HSE و OHSAS) هستند .

 هدف اصلی شرکت تامین منافع سهامداران از طریق مشارکت و سرمایه گذاری در سهام شرکتها اعم از ایرانی و خارجی با زمینه فعالیت های معدنی، صنعتی، بازرگانی، حمل و نقل، خدمات فنی مهندسی و مالی می باشد. در این راستا با تدوین سیاست های کلی و راهبردی و مدیریتی، ارائه خدمات طراحی و مهندسی اصولی، انجام مطالعات و تحقیقات فنی، علمی، بازرگانی و اقتصادی و شناسایی فرصت های سرمایه گذاری و تامین منافع مالی در شرکتهای سرمایه پذیر در جهت تحقق اهداف عالیه مندرج در اساسنامه شرکت، همگام با شرکت مجتمع صنایع و معادن احیاء سپاهان به عنوان سهامدار عمده تکادو به پیش می رود.

از اهم استراتژیها و اهداف آتی شرکت تکادو می توان به توسعه فعالیت های حقوقی، بهینه سازی پرتفوی سرمایه گذاری، مطالعه و بررسی فرصتهای سرمایه گذاری جدید، افزایش سود آوری و رضایتمندی سهامداران، استفاده موثر از ظرفیت های تولید و ارتقاء بهره وری، استفاده از فناوری های نوین در شرکتهای گروه اشاره کرد .

آدرس : اصفهان، میدان آزادی، خیابان هزار جریب، روبروی درب شرقی دانشگاه اصفهان، ساختمان تکادو

تلفن : 4-36681001-031  نمابر : 03136682679

https://www.takado.ir/home/fa

درباره نویسنده

نوشته های مرتبط

نظری بگذارید